۱۵ خرداد ۱۴۰۲
جستجو در وبگاه

حوزه معاونت دانشجویی

معاون دانشجویی :  دکتر علی همتی عفیف

         معاونت دانشجویی، حوزه ای است برای حمایت و پشتیبانی رفاهی دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا تمامی رشته ها و گرایش‌های تحصیلی
این معاونت با برنامه‌ریزی ‌های لازم و منسجم در پی ایجاد تسهیلات رفاهی همچون غذا و خوابگاه و امکانات ورزشی فوق برنامه، پایش سلامت جسم و روان دانشجویان است. بدیهی است که برنامه‌ها، تلاش‌ها و فعالیت‌های این حوزه به صورت بسیار ملموس و محسوس بر فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشجویان - که فعالیت اصلی آن ها محسوب می شود- بسیار موثر و کارساز خواهد بود.
ایجاد فضایی امن و محیطی دوستانه و سالم در خوابگاه‌های بخش دولتی و غیردولتی، ایجاد فضا و تجهیزات مناسب برای فعالیت‌های ورزشی فوق برنامه، پایش سلامت جسم دانشجویان و ارایه‌ی خدمات پزشکی و ... ارایه‌ی مشاوره‌های تحصیلی، خانوادگی، روحی، روانی، ازدواج و ارتباط های درست اجتماعی، تهیه‌ی سه وعده غذای مناسب برای دانشجویان در سلف سرویس‌ها و رستوران‌ها و کافی تریاها، ایجاد امکانات و ملزومات زندگی خوابگاهی چون سوپر مارکت،خشک شویی، آرایشگاه، خدمات رایانه ای، چاپ و تکثیر، غذای فست فودی در مجتمع رفاهی و خوابگاهی دانشجویان، طرح و بررسی مشکللات زندگی، روحی، روانی و تاثیر آن ها بر روند تحصیلی دانشجویان در شورای بررسی موارد خاص که امکان ادامه و بازگشت به تحصیل دانشجویان را فراهم می‌سازد. کمیته‌ی  انضباطی واحد ارشاد دانشجویی جهت افزایش ضریب امنیت و سالم سازی فضای دانشگاهی و تأمین و پی‌گیری حقوق شهروندی دانشجویان از جمله برنامه‌ها و اهداف معاونت دانشجویی است.

از آن جا که اصولا کلیه امور مربوط به دانشجویان در حیطه وظایف این معاونت است، آشنایی با قسمت های مختلف این حوزه بسیار ضروری و مفید به نظر می رسد. معاونت مجموعاً دارای نه اداره و مرکز به شرح زیر است که وظیفه تأمین نیازهای رفاهی، ورزشی، بهداشتی درمانی و مشاوره دانشجویی را به عهده دارد.

 اداره امور تربیت بدنی، مرکز بهداشت و درمان، مرکز مشاوره دانشجویی، اداره امور مالی و تدارکات دانشجویی، شورای انضباطی، شورای بررسی موارد خاص، اداره کل امور دانشجویی که خود شامل اداره امور خوابگاه ها،اداره رفاه، خدمات دانشجویی و اداره تغذیه می باشد.

وظایف و فعالیت ها

  • اسکان دانشجویان و پیگیری امورات مربوط به آن
  • طبخ و توزیع غذای گرم بین دانشجویان
  • ارائه انواع وام های دانشجویی و وام قرض الحسنه دانشجویی
  • برگزاری برخی مراسم ها
  • رسیدگی به تخلفات دانشجویان
  • فعالیت های تربیت بدنی
  • ارائه خدمات پزشکی و دندانپزشکی
  • ارائه خدمات روانپزشکی و مشاوره تحصیلی و خانوادگی

نمودار سازمانی

 

     مسئول دفتر معاونت دانشجویی: محمد انبارلوئی

تماس با دفتر:  33901748-028

 

بروزرسانی : چهارشنبه 2 شهریور 1401 - 15:19:06
مسئولیت تولید و بروزرسانی محتوای این صفحه بر عهده ---- است.