۱۳ خرداد ۱۴۰۲
جستجو در وبگاه

گروه‌های آموزشی مجموعه مهندسی عمران عبارتند از:

 

 

  رشته مهندسی عمران از جمله قدیمی ترین رشته های تاسیس شده در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین به شمار می آید و از بدو تاسیس این دانشگاه به آموزش دانشجویان و متخصصین توانمند در این حوزه اقدام نموده است. این رشته به منظور تربیت مهندسان در حوزه های اجرایی و پیمانکاری، مشاوره و نظارت در زمینه های ساختمان سازی، سدسازی، راه سازی، پالایشگاه و سازه های صنعتی، مدیریت پروژه های کلان عمرانی، سازه های هیدرولیکی و ... تاسیس گردیده است و با توجه به سیاستهای عمرانی و سرمایه‌گذاریهای دولت برای ایجاد و مدیریت پروژه های کلان عمرانی، مسکن و ساختمان، راهها، پلها، سدها، نیروگاهها،  سازه های هیدرولیکی و ... سبب شده فارغ التحصیلان این رشته معمولاً از امکان یافتن شغلهای متنوع تری نسبت به سایر فارغ التحصیلان برخوردار شوند .

  مجموعه گروه های مهندسی عمران دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)، افتخار دارد که به عنوان گسترده ترین و مجهز ترین واحد آموزشی و پژوهشی استان قزوین در حوزه های تخصصی مهندسی عمران، با همکاری 20 عضو هیئت علمی تمام وقت و جمعی از مهندسین مجرب و بهره مندی از آزمایشگاه ها و کارگاه های کارآمد، در توسعه علمی کشور عزیزمان نقش آفرینی نموده و تا کنون دانش آموختگان فراوانی را جهت خدمت به کشور اسلامی عزیزمان، ایران تربیت کرده است.

  در سال ١٣٩٦ و در راستای سیاستهای توسعه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و پس از موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دو رشته - گرایش مهم این رشته تحت عناوین "گروه مهندسی عمران – خاک و پی" و "گروه مهندسی عمران- برنامه ریزی حمل و نقل"  از زیر مجموعه "گروه مهندسی عمران" جدا شده و به صورت مستقل و با همکاری مشترک با گروه مهندسی عمران ادامه فعالیت می دهند.

  در حال حاضر فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی عمران، می توانند در مقطع کارشناسی ارشد در گرایشهای مهندسی سازه، مهندسی آب و سازه های هیدرولیکی، مهندسی زلزله و مهندسی و مدیریت ساخت در کنار گرایشهای مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی راه و ترابری و مهندسی حمل و نقل این دانشگاه به تحصیل ادامه دهند. همچنین این گروه ها از ظرفیت جذب دانشجوی دکتری تخصصی در گرایش مهندسی سازه نیز در کنار گرایشهای مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی راه و ترابری و مهندسی حمل و نقل برخوردار هستند.

 

بروزرسانی : یکشنبه 6 آذر 1401 - 13:01:31
مسئولیت تولید و بروزرسانی محتوای این صفحه بر عهده ---- است.