۱۴ خرداد ۱۴۰۲
جستجو در وبگاه

گروه‌های آموزشی مجموعه مهندسی برق عبارتند از:

 

 

 

گروه مهندسی برق دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) از سال 1377 فعالیت خود را در مقطع کارشناسی برق در گرایش کنترل آغاز نمود. در مقطع کارشناسی گرایش های مخابرات، قدرت، در مقطع کارشناسی ارشد، گرایش های کنترل، مخابرات (شامل گرایش های: میدان و موج، سیستم )، قدرت (شامل گرایش های: سیستم های قدرت، الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی) و همچنین در مقطع دکتری نیز گرایش های کنترل، مخابرات و قدرت به حوزه فعالیت آن اضافه شده است.

دانشجویان در مقطع کارشناسی تحت عنوان مهندسی برق وارد این دانشگاه شده و پس از گذراندن 5 نیمسال تحصیلی و برخی دروس و آشنایی نسبی با رشته و گرایش های مهندسی برق، به انتخاب گرایش (کنترل، مخابرات و قدرت) می پردازند.

در سال ١٣٩٦ و در راستای سیاستهای توسعه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) و پس از موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گروه برق به سه گروه مجزا تحت عناوینگروه مهندسی برق –کنترل " و "گروه مهندسی برق-مخابرات"  و "گروه مهندسی برق –قدرت " تفکیک شد، این گروه­ ها از آبانماه 1396 به صورت مستقل و با همکاری مشترک به فعالیت خود ادامه می دهند.

هم اکنون (سال 1402)، این مجموعه با داشتن 17 عضو هیات علمی، 392 دانشجوی دوره کارشناسی، 117 دانشجوی دوره کارشناسی ارشد و 49 دانشجوی دوره دکتری، از بزرگترین گروه های آموزشی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) می باشد.

 

بروزرسانی : چهارشنبه 3 خرداد 1402 - 14:57:06
مسئولیت تولید و بروزرسانی محتوای این صفحه بر عهده ---- است.