دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)


عنوان صفحه : گروه آموزش آزاد و مجازی

زمان ایجاد صفحه : چهارشنبه 8 دی 1395

     

رئیس گروه  آموزش های آزاد و مجازی : دکتر رامین انصاری

کارشناس مسئول گروه - آقای حسین مظاهری : 02833901764
کارشناس گروه - خانم سیده فاطمه میرسجادی : 02833901765

دورنگار (Fax) :  02833780065

پست الکترونیک : info.fvlc@pst.ikiu.ac.ir

 

گروه آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)

مقدمه:

آموزش مناسب و کارآمد یکی از مهمترین عوامل زیربنایی در ایجاد جامعه‌ای توسعه یافته است. بررسی عوامل مؤثر بر پیشرفت جوامع مترقی نشان می‌دهد که این کشورها از سیستم‌های آموزشی توانمندی بهره برده‌اند. در حال حاضر با توجه به تغییرات فراوانی که در سبک زندگی انسان‌ها پدید آمده و با توجه به محدودیت‌های زمانی و مکانی که افراد با آن مواجه هستند یافتن روش‌های جدید که بتواند با رفع این محدودیت‌ها امکان دریافت آموزش‌های گوناگون را به افراد جامعه بدهد بسیار ضروری به نظر می‌رسد. یکی از مهمترین این روش‌ها، سیستم آموزش الکترونیک یا مجازی است که با گسترش فناوری‌های ارتباطی و به خصوص اینترنت، روز به روز نقش پررنگ‌تری به خود می‌گیرد. در حقیقت تکامل شیوه­ی آموزش الکترونیکی پاسخی به انسان‌های پرسش­گر و جستجوگر و خواهان یادگیری است که به علت محدودیت‌های خاص زمانی و مکانی امکان استفاده از سیستم‌های مرسوم آموزشی را ندارند.

رویکرد دیگری که می‌تواند عامل بسیار مهمی در توانمندسازی و افزایش مهارت افراد جامعه در بخش‌های کاری و عملی باشد بخش آموزش‌های کوتاه مدت (آزاد) است. ارائه­ی آموزش‌های متناسب با نیازهای اقشار مختلف جامعه از طرف دانشگاه‌ها و مراکز علمی به افرادی که لزوماٌ جزء دانشجویان رسمی نمی‌باشند می‌تواند شکاف‌های علمی و فرهنگی موجود بین گروه‌های مختلف جامعه را کاهش دهد و زمینه را برای کاربردی‌تر شدن علوم در سطح جامعه فراهم سازد.

دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با سابقه نزدیک به سه دهه فعالیت درخشان آموزشی و پژوهشی در سال 1392 با تأسیس گروه آموزش‌های آزاد و مجازی سعی نموده گامی در جهت رفع نیازهای روزافزون دانشگاه، استان و کشور برداشته و با ارائه انواع آموزش‌های مورد نیاز به افراد مشغول به کار در بخش‌های مختلف دولتی و غیردولتی، صنایع و کارخانجات و بخش کشاورزی کمکی در جهت پیشرفت کشور انجام دهد.

در همین راستا و با توجه به شرایط خاص دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی عالی دولتی و غیر دولتی در پی شیوع بیماری کرونا COVID-19 در ایران از اوایل اسفندماه سال گذشته، گروه آموزش‌های آزاد و مجازی ضمن حضور جدی در عرصه­ی آموزش‌های رسمی دانشگاه‌ با محوریت نزدیک به ده هزار استاد و دانشجو، در قالب سامانهLMS عهده دار برگزاری کلاسهای آموزشی، آزمونها و کلیه جلسات سایر حوزه های دانشگاه شد. در عین حال، . بسیاری از کارشناسان حوزه­ی آموزش معتقدند "آموزش الکترونیکی"، مسیر قطعی حرکت دانشگاه‌های جهان در سال‌های آینده است و محتواهای تولیدی و تجارب این دوره ثروتی است که باید در شیوه­ی تولید و نگهداری آن‌ها دقت بسیاری شود.

اهداف و وظایف:

 

شبکه اجتماعی گروه آموزش های آزاد و مجازی

ما در اینستاگرام دنبال کید

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

بروزرسانی شده در : یکشنبه 30 مرداد 1401 - 12:58:39