دوشنبه 4 مهر 1401

نکات امنیتی

با توجه به این که از این نرم افزار در محیط شبکه و اینترنت استفاده می گردد، لازم است کاربران گرامی دقت لازم را جهت نگهداری نام کاربری و کلمه عبور خود داشته باشند.

 1. رمز خود را در فواصل زمانی کمتر از یک ماه تغییر دهید.
 2. برای تغییر کلمه عبور از منوی عمومی - تنظیمات شخصی - تغییر رمز (پائین پنجره) اقدام فرمایید.
 3. رمز شما باید حداقل 5 کاراکتر (حرف) باشد.
 4. برای امنیت بیشتر رمز می بایست ترکیبی از حروف (A..Z,a..z) ، علائم ( @ # $ % ؟ و ... ) و اعداد (0 الی 9) باشد. بطور مثال : 57%Al02#
 5. از قراردادن رمزهایی چون 12345 987654- 11111 - شماره تلفن شماره شناسنامه سال تولد نام فرزند و ... که به سهولت قابل تشخیص می باشد، خودداری گردد.
 6. مسؤولیت نگهداری نام کاربری و کلمه عبور، شخص کاربر می باشد، لذا دانشگاه هیچگونه مسؤولیتی در خصوص افشای نام کاربری و کلمه عبور شما ندارد.
 7. از افشای کلمه عبور خود به صورت تلفنی و یا حضوری به افرادی که خود را تحت هر عنوانی مسؤول معرفی می نمایند، ( حتی عناوینی مانند عنوان مسؤول اتوماسیون اداری مسؤول پشتیبانی مسؤول شبکه کارشناس فناوری اطلاعات و . . . ) خودداری فرمایید.
 8. با توجه به اینکه در کافی نت ها ممکن است نرم افزارهایی مانند Key Loger ها فعال باشد، ترجیحاً از این سامانه در آن مکان ها استفاده نشود.
 9. بعد از اتمام کار با سیستم حتماً از سیستم خارج شوید و حتی یک لحظه سیستم را به صورت باز رها نکنید. نحوه خروج از سیستم منوی عمومی -خروج از سیستم
 10. ضمنا این موارد در خصوص استفاده از بانکداری اینترنتی و نرم افزار جامع آموزشی و پژوهشی گلستان نیز صادق می باشد.
   
سه شنبه 3 دی 1392 - 12:48:23
6680