پنجشنبه 7 مرداد 1400

درباره ما

چشم انداز :

پژوهشکده آینده پژوهی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز ملی در افق 1404 مصمم است به یک مرکز شاخص در حوزه آینده پژوهی در سطح کشور و منطقه تبدیل گردد و با به کارگیری روش های مناسب، تفکر آینده سازی را در امور سیاستگذاری، برنامه ریزی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی برپایه ارزش های اسلامی ـ ایرانی نهادینه سازد.
 

نقش ها

اندیشکده :

مرکز آینده پژوهی به مثابه یک اندیشکده عمل می کند. ایده آوری، نظریه پردازی، تحلیل های جامع و بی طرفانه و ارایه ی راه حل های همه سویه از اهم وظایف پژوهشکده در این نقش است. ایفای این نقش، پژوهشکده را به یک پایگاه تصمیم سازی راهبردی تبدیل خواهد کرد.

مرجع آینده پژوهی :

مرکز با طراحی و اجرای پروژه های نظری آینده پژوهی در مسیر تولید دانش بومی آینده پژوهی گام برداشته و به مرجع این حوزه ی دانشی در کشور مبدل خواهد شد.

دیده بان:

مرکز آینده پژوهی آخرین پیشرفت ها و تحولات علوم و فناوری ها را در سطح جهان در نظر خواهد داشت تا ضعیف ترین علایم تغییر را آشکار ساخته و داده های مربوط را همراه با آخرین تفسیرهای لازم از طریق سامانه ی اطلاع رسانی خود در دسترس تصمیم گیران و سیاست گذاران ارشد قرار خواهد داد.

پایگاه داده:

مرکز آینده پژوهی با راه اندازی نظام پیام رسانی خود و اشتراک معتبرترین نشریات آینده پژوهی و ایجاد ارتباط با اساتید بین المللی به یگانه پایگاه داده ی آینده پژوهی تبدیل خواهد شد. به گونه ای که هر فرد علاقمند به فعالیت در عرصه ی آینده پژوهی می تواند تازه ترین، معتبرترین و جامع ترین منابع موردنیاز خود را همراه با مشاوره های لازم از این مرکز دریافت کند.

 

سه شنبه 23 مهر 1392 - 14:26:15
3984